500 jaar Reformatie, van Luther naar Loosdrecht in de Sijpekerk

Varia, Tentoonstelling

Vijfhonderd jaar geleden spijkerde de theoloog Maarten Luther 95 stellingen op de deur van de slotkapel in Wittenberg. Met deze stellingen verwoordde hij zijn kritiek op het geloof. En dit wordt algemeen gezien als het begin van de Reformatie.

De unieke tentoonstelling ‘500 jaar Reformatie, van Luther naar Loosdrecht’ laat zien hoe de Reformatie ook Loosdrecht bereikte. Wat waren de gevolgen van de Reformatie voor de Sijpekerk en haar voorganger Nicolaas Thol?
De tentoonstelling heeft plaats in de mooie 14e eeuwse Sijpekerk met zijn bijzondere geschiedenis en interessante bezienswaardigheden. De Sijpekerk en de tentoonstelling zijn gedurende de zomer elke zaterdag open van 11.00 tot 16.00 uur. Ook kunt u genieten van orgelspel op het prachtige orgel van de Sijpekerk. De
zomeropenstelling is elke zaterdag vanaf 15 juli tot en met 9 september. De entree is gratis.
U wordt van harte uitgenodigd de tentoonstelling in de Sijpekerk aan de Nieuw-Loosdrechtsedijk 171 te Loosdrecht te bezoeken.
Zie ook: www.sijpekerk.nl.

Wanneer?

Vanaf Zaterdag 15 juli 2017 tot Zaterdag 9 september 2017

Dag Van Tot
Zaterdag 11:00 16:00

* Tijdens de openingstijden zijn er ook orgelbespelingen.

Contactgegevens

500 jaar Reformatie, van Luther naar Loosdrecht in de Sijpekerk

Nieuw-Loosdrechtsedijk 171
1231 KS Loosdrecht

Nieuw-Loosdrechtsedijk Model.NdtrcItem.HouseNumber
1231 KS, Loosdrecht